Važinėdami po svečias šalis ne kartą esame lankęsi nepaprastai gyvuose ir patraukliuose muziejuose. Visada įdomu užsukti į atskiroms temoms skirtus kultūros centrus. Paskui pagalvoji, o kodėl ne tik Vilniuje,
bet ir visoje Lietuvoje neturime vaikams, jų tėvams, seneliais ir draugams skirto žaislų ir žaidimų muziejaus, kuriais džiaugiasi kone kiekvienas Europos miestas. 2010 m. kovo 8 dieną privačių asmenų įsteigta viešoji įstaiga ŽAISLŲ MUZIEJUS šiandien yra jau veikianti gyva kultūros ir edukacijos vieta,
kuri duris atvėrė 2012 m. gruodžio 7 dieną.


    

Muziejaus ekspozicijos pradžia skirta seniausiems Lietuvos žaislams. Tai pirmoji vieta Lietuvoje, kur surinkta ir pristatyta visa iš archeologinių tyrimų žinoma medžiaga apie žaislus ir žaidimų inventorių. Ekspozicijos pagrindu tapo archeologo dr. Povilo Blaževičiaus disertacija, pristatanti Lietuvos žaislų ir žaidimų paveldą nuo Viduramžių iki XVIII a. Ekspozicija sukurta taip, kad lankytojai galėtų ne tik pažiūrėti, bet kopijas bei rekonstrukcijas išmėginti. Aktyvus muziejaus tyrinėjimas yra vienas iš veiksmingiausių būdų perteikti pritatomą temą. Tuomet daug paprasčiau suvokti, kas per šimtmečius pasikeitė, o ką mes vis dar randame žaislų parduotuvių lentynose.


         

Antroji muziejaus tema kviečia pasvarstyti, kaip nuo aplinkos priklauso vaikų žaidimų temos ir žaislai. 2018 metais pristatyta naujausia ekspozicija „Taip buvo prieš 100 metų“ pristato mūsų senelių žaislus ir vaikystės inventorių. 
Kartais mes patys galvojame, kad anksčiau gyvenusiems žmonėms ne taip pasisekė. Jie neturėjo to, ką mes turime, kankinosi nežinodami to, ką mes žinome. Šios ekskpozicijos tikslas yra ne tik parodyti daiktus, bet įvertinti, ar tikrai taip liūdna ir nuobodu buvo anksčiau gyvenusiems žmonėms. Tokiu atveju po kelių šimtų metų gyvensiantys žmonės turėtų gailėtis ir mūsų. Bet net tyrinėdami XX a. pradžios žaislus, žaidimus ar inventorių, suvokiame, kad visais laikais buvo kūrybingų žmonių. O vaikai visuomet rasdavo būdų pasilinksminti ir linksmai paišdykauti.

 
 
 

Ar buvo vaikų akmens amžiuje? Sakote, kad buvo? Na taip, jų tikrai turėjo būti. Bet tai dar neatsako į klausimą, o ką jie veikė. Su kuo galėjo tuomet žaisti vaikai? Kokius įgūdžius turėjo lavinti? Kokias medžiagas galėjo naudoti žaidimams ir žaidimų inventoriui pasigaminti? Archeologinių duomenų neturime, tačiau galime pasvarstyti, padiskutuoti. Būtent todėl muziejuje pristatome ekspoziciją „Žaidžiame AKMENS AMŽIŲ“ ir kviečiame pasvarstyti, kaip vaikystė galėjo atrodyti seniausių žmonijos istorijos periodu.

 
 

 
 Ketvirtoji muziejaus dalis skirta ekspozicijai„XX a. prisiminimai“, kur rasite daug originalių mūsų tėvelių ir senelių žaislų. Jauniesiems lankytojams bus smagu juos paliesti, vyresniems  - atgaivinti vaikystės prisiminimus. Kartu sužinoti, kuriuos iš jų gamino mūsų šalies fabrikai.
Su kokiais žaislais žaidėme prieš 30-50 metų, kokius turėjome, o apie kokius svajojome? Tai puiki proga ne tik pasižiūrėti, bet ir pasidalinti įspūdžiais su šeima ar draugais. Kviečiame kartu pažaisti su originaliais žaidimų automatais, prie kurių ne vieną valandą praleido XX a. pabaigoje augęs jaunimas.