Žaislai universalios prekybos įmonėje
,,Eureka
Kaunas, 1934 m.

Prekybos įmonių reklama yra informatyvus ir labai įdomus šaltinis, padedantis tyrinėti žaislų istoriją. Tačiau iki XXI a. susidomėjimas žaislų gamyba bei prekyba ir archyvinės informacijos kaupimas Lietuvoje buvo labai menkas. Todėl džiugu, kad išliko vienos universalinės prekybos įmonės, prekiavusios ir žaislais, prekių katalogas. Įmonė ,,Eureka buvo įkurta 1934 m. Kaune, Laisvės al., name pažymėtame 38 numeriu.

 


Tais pačiais metais buvo išspausdintas ir įmonėje parduodamų prekių katalogas. Pastarajame greta likerio ekstraktų, įvairių ūkio, buities ir laisvalaikio rakandų buvo siūloma įsigyti ir žaislų.
 

 
Prisukami mechaniniai žaislai, įvairios lėlės, barškučiai, žaisliniai baldai ir ginklai, sviediniai, įvairiausi stalo žaidimai bei vaikiškos knygelės - tai tik dalis vaikams skirtų prekių, kuriomis prekiavo Jono Goločkino ,,Lietuvos universali prekyba EUREKA”.
Apžvelgus šį vaikams siūlomą arsenalą akivaizdu, kad didžioji dalis žaislų parduotuvėje buvo ne vietinės gamybos. Be to, palyginus žaislų įvairovę su dabartinių parduotuvių pasiūla, galima teigti, kad jau XX a. 4 deš. buvo prekiaujama pakankamai plačiu asortimentu.
Norime tikėtis, kad muziejui pamažu pavyks sukaupti ir kataloge minimų XX a. pradžios žaislų.-------------------------------------------------------------------
Šaltinis: http://arnis-best.mylivepage.ru/blog/468/20204_KATALOGAS