SENIAUSIEJI LIETUVOS ŽAISLAI“ PRISTATOMI TARTU ŽAISLŲ MUZIEJUJE
 

Vilniaus Žaislų muziejus duris visuomenei atvėrė beveik prieš trejus metus, o muziejaus pagrindu tapo pirmoji Lietuvoje archeologinių žaislų ir žaidimų disertacija. Iki tol aštuoniolika metų trijose seseriškose Baltijos šalyse gyvavo tik vienas žaislams skirtas muziejus. 1994 m. universitetiniame Tartu mieste buvo atidarytas nedidelis Žaislų muziejus, kuris per 21 veiklos metus išsiplėtė per tris pastatus pristatydamas lankytojams estiškus žaislus.

Tartu Žaislų muziejus buvo pirmasis muziejus, kuris pasveikino Vilniaus kolegas atidarymo proga ir pasidžiaugė, jog jie nebe vieni. Todėl tai nėra atsitiktinumas, o gražaus bendradarbiavimo rezultatas,kad būtent Tartu mieste bus pristatyta pirmoji Vilniaus Žaislų muziejaus tarptautinė paroda. Estijos visuomenė turės progos susipažinti su seniausiųjų Lietuvos žaislų tema bei dalyvauti edukacinėse dirbtuvėse.

„Tartu Žaislų muziejaus direktorė Triin Vaaro, kviesdama mus pristatyti parodą, užsiminė, kad jiems būtų labai įdomi senųjų Lietuvos žaislų tema“ – Indrė Jovaišaitė-Blaževičienė prisimena prieš metus vykusį pokalbį. „Tąkart buvome nuvykę į Tartu Žaislų muziejaus dvidešimties metų veiklos šventę pasveikinti kolegų. Tartu muziejaus kolektyvas jau buvo pas mus apsilankę, tad puikiai vieni su kitais susipažinome ir jau norėjosi pradėti rimtesnį bendradarbiavimą.  Po metų vežame parodą į Tartų, o šių metų spalį laukiame estiškų žaislų parodos mūsų muziejuje.“

Už tai, kad paroda „Seniausieji Lietuvos žaislai“ yra parengta ir pristatoma pirmoje užsienio šalyje, esame labai dėkingi pagrindiniam rėmėjui – Vilniaus senamiesčio Rotary klubui. Šis klubas padėjo sukurti tai, kas leis stiprinti Lietuvos kultūros paveldo sklaidą ne vienoje užsienio šalyje.

Paroda „Seniausieji Lietuvos žaislai“ Tartu žaislų muziejuje bus atidaryta iki gruodžio 20 dienos.


 
                                       


Žaislų muziejus
www.zaislumuziejus.lt