Rudens gėrybės
arba naujausi muziejaus eksponatai

Mieli muziejaus bičiuliai nepaliauja džiuginti dovanodami savo pačius įstabiausius senuosius žaislus. Metams įsiropštus į vėstantį rudenį norime puslapio skaitytojams papasakoti apie naujausius eksponatus, gautus iš Jolantos Digrienės, Julijos Smiškal, Alinos Rulevičienės ir Linos Umbrasienės.

   
Lėlė su papjė maschė galva, pliušo korpusu ir polietileninėmis galūnėmis. Į Lietuvą 1956 m. atkeliavo iš Čikagos, nors pagaminta Prancūzijoje (ženklinta Bte. S.G.D.G. - ). Originaliai dar turėjo skrybėlę bei ryškiai rausvą apsiaustą su melsvu pamušalu.


 Iš kieto plastiko Amerikoje ( ,, Fairyland toy prod.  ) pagaminta lėlė, parvežta iš Paryžiaus 1958 m. ,, Jaunystėje šukuosena buvo kiek kitokia: prigludusios garbanėlės ir kirpčiukai.


Į Lietuvą atvykusi 1960 m. iš Čikagos. Pagaminta ,, Fairyland toy prod. fabrike (ženklinta No.1 1/2 U.S.A.). Kadaise turėjo dvi kasytes su raudonais kaspinais ir skrybėlaitę.


Lėlė atkeliavusi iš Amerikos 1960-1962 m. Vilkėjo kūdikio drabužėlius ir turėjo plastikinį maitinimo buteliuką su žydru čiulptuku. Lietuvoje gavo vardą ,, Lėliukas, o drabužėliai vėliau buvo ,, permodeliuoti.
Už šias lėlės dėkojame Jolantai Digrienei.


Iš medžio drožlių ir papjė maschė pagamintas meškinas slidininkas, grakščiai šliuožiantis nuolaidžia plokštuma. XX a. 8 deš., TSRS.
Julijos Smiškal
dovana.


Konstruktorius - lėktuvas. Pagamintas Rostove prie Dono, fabrike
,,Elektrobytmaš. XX a. 9 deš., TSRS.


Skardinis vilkelis. XX a. 8 deš., TSRS.


Plastikinis sunkvežimiukas su inerciniu varikliuku.
,,Norma  gamykla, Estija. XX a. 9 deš.


Sportinis automobiliukas. XX a. 9 deš., TSRS.


Medinis arlekinas. XX a. 7 deš., TSRS.


Plastizolinis šuniukas. XX a. 9 deš., TSRS.


Elektromechaninis krautuvas.
,,Straume  gamykla, Latvija. XX a. 9-10 deš.


Dvi dailios plokščios politiletinės suknelėmis pasipuošusios lėlytės. XX a. 8 deš., TSRS. 

Alinos Rulevičienės
dovanos.


Pliušinis skeltalūpis zuikis.
Linos Umbrasienės
dovana.

Ačiū draugams už naujuosius muziejaus gyventojus!