,,Vilniaus plastmasinių dirbinių gamykla'' arba ,,Plasta"

     

1961 m. Vilniuje pradėjo veikti „Vilniaus plastmasinių dirbinių gamykla“

1959 m. Vilniuje buvo pradėta statyti plastmasinių dirbinių gamykla, kuri iki 1965 m. buvo pavaldi Chemijos pramonės valdybai, o vėliau dar painesnio pavadinimo susivienijimui - „TSRS Chemijos pramonės ministerijos visasąjunginiam valstybiniam ūkiskaitiniam plastmasių pramonės susivinijimui“. 1961 m. gamykloje pradėti gaminti plastikiniai lieti namų apyvokos gaminiai ir įvairios presuotos plastikinės detalės.

                               

              „Vilniaus plastmasinių dirbinių gamyklos“ logotipas                                                         „Plasta“ logotipas  

     XX a. 7-ame dešimtmetyje taip imta gaminti ir plastikinius vamzdžius bei plėvelę. 1966-1970 metais gamykloje įdiegta liejimo-pūtimo būdu gaminamų polietleninių pakuočių gamyba.     

   

Du mokomojo stalo žaidimo ,,Raidės ir skaičiai" variantai. Pirmasis - XX a. 7 deš. pab - 8 deš. pr., antrasis -  XX a. 9 deš.

   1985 metais „Vilniaus plastmasinių dirbinių gamykla“ pervadinta į „Plastą“. 1991 – 1993 metais privatizuota įmonė sugebėjo prisitaikyti prie besikeičiančių ekonominių sąlygų.

   

 

 


 

Gamykla mažiesiems žaidėjams tiekė platų  įvairių plastikinių konstruktorių asortimentą.

1993 m. „Plasta“ įregistruota kaip akcinė bendrovė, kuri iki šiol sėkmingai darbuojasi gamindama produkciją iš plastiko ir perdirbdama antrines žaliavas. 

 

 Turbūt daugelis Lietuvos gyventojų yra žaidę atmintį ir loginį mąstymą lavinančio žaidimo „Logika“. 

    Įdomu tai, kad gamykloje veikė ne tik sporto centras bei biblioteka, bet ir daugiau nei dvidešimt metų gyvavo mišrus choras „Plastikas“.

„Skraidukas“  - populiarus lauko pramogoms skirtas žaislas.

   Tačiau reikia nepamiršti, kad svarbiausia mums yra tai, jog greta plastikinių vamzdžių, kibirų ir plėvelės iki pat 2000 m. „Vilniaus plastikinių dirbinių gamykla“ gamino ir labai daug žaislų: supynes, skraidukus, įvairius konstruktorius ir stalo žaidimus, vaikiškus smėlio žaidimų komplektus bei kt.

Patiems mažiausiems - pramogoms smėlyje skirtas komplektas.


Bene keturis dešimtmečius gamykloje iš spalvoto plastiko lieti, presuoti ir pūsti žaislai užėmė svarbią žaislų rinkos dalį. Netenka abejoti, kad Lietuvoje šie gaminiai buvo noriai perkami ir mylimi. Tikimės, kad ir Jums publikuojamos nuotraukos sukels smagių prisiminimų! 


----------------------------------------------------------------------------------------
Už straipsneliui suteiktą vertingą informaciją, vaizdinę medžiagą ir eksponatus dėkojame Baliui Mekuškai, Galiai Kazakovai, Kristinai Guršnienei ir Mildai.

Šaltiniai:

http://lt.wikipedia.org/

http://www.plasta.lt/index.asp

http://www.freewebs.com/chemija/lietuva.html

http://www.liveinternet.ru/users/anbat/post148794457/

Tarybų Lietuvos enciklopedija. Vilnius, 1987. T. 3.