Naujienos Eksponatai Edukacija Bičiuliai vizija Kontaktai Žaislų muziejus En News Exhibits Education Friends Vision Contacts Žaislų muziejus En

ŽAISLŲ MUZIEJUS MINI KETVERIŲ METŲ VEIKLOS SUKAKTĮ

Prieš ketverius metus, 2012 m. gruodžio 7 dieną, mums, Žaislų muziejaus steigėjams, buvo išskirtinė istorinė diena. Anksti ryte muziejaus atidarymą pristatę LRT laidoje „Labas rytas“ skubėjome baigti paskutiniuosius pasiruošimo darbus ir atveri duris svečiams. Jaudinanti diena ne tik dėl to, kad pagaliau baigėsi įsikūrimo ir kūrimo rūpesčiai, bet ir dėl to, kad atsiveria kitas etapas – kaip sumanymą vertins lankytojai. Mes puikiai patys supratome, kad bus ir nuostabos. Ypač kai į muziejų ateis lankytojai, iki šiol matę tik pasyvųjį kolekcijų eksponavimo būdą ar apskritai retai juose lankęsi.

Visus sutikome, visiems stengėmės pristatyti principą, kad paskui galėtų tyrinėti ir pažinti mūsų pristatomą žaislų istoriją. Tą dieną, kai muziejuje apsilankė pasaulinis moderniosios muzeologijos korifėjus prof. Pieter van Mensh ir atsiliepimų knygoje įrašė „dream to come true“, net šiurpuliukai perbėgo suvokus, kad einame teisingu keliu. Tai, ką pradėdami jautėme intuityviai, ir yra naujausia pasaulio muziejų tendencija.
Šiandien jau galime dalintis atsiminimais, linksmais nutikimais ir net edukatorių įžvalgomis.

Kasdien dirbdami su grupėmis, su šeimomis ir su turistais sutinkame begalo įvairių žmonių, kurie mus visus praturtina savo mintimis, atsiminimais ir pasiūlymais. Mintis sukurti edukacijų ir bendravimo erdvę, kur susitikę lankytojus galėtumėme tiesiog pasišnekėti, aptarti muziejaus temą, pasidalinti gerąja patirtinimi, pasimokyti vieniems iš kitų, ir yra tikrasis moderniosios muzeologijos siekis.

Džiaugiamės, kad šiemet muziejaus šventę minėsime net kelias dienas kartu su naujaisiais Žaislų muziejaus bičiuliais „MEDINĖ EGLUTĖ“ , dailininke Aušra Kiudulaite ir nepriklausoma leidykla „TIKRA KNYGA“.
Kviečiame susitikti Žaislų muziejuje, šauniai praleisti laiką su šeima, su draugais, su mumis, sutikti kitų nuostabių žmonių, jiems pasišypsoti, kartu pažaisti ir visiems bus daug daug kartų smagiau.

Gruodžio 3 dieną, šeštadienį, 12:00-15:00 kalėdinių žaisliukų dirbtuvės su vaikiškų knygų iliustratore Aušra Kiudulaite ir MEDINE-EGLUTE.lt
Gruodžio 4 dieną, sekmadienį, 12:00 ir 13:00 knygų skaitymai su leidykla Tikra knyga
Gruodžio 7 dieną, trečiadienį, Žaislų muziejaus mokslinė konferencija „Vaikystės ir žaidimų istorijos tyrimai Lietuvoje“, kuri vyks Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje nuo 10:00 iki 14:30