PRIE ŽAISLŲ MUZIEJAUS KOMANDOS PRISIJUNGĖ PENKTOJI TARPTAUTINĖ SAVANORĖNorime pasidžiaugti prie Žaislų muziejaus komandos prisijungus mūsų naujai savanorei iš Altajaus krašto – KRISTINA. Tarptautiniai savanoriai į Žaislų muziejų jau penktus metus atvyksta pagal mobilumo mokymosi tikslais paremtą programą Erazmus + http://www.erasmus-plius.lt/puslapis/jaunimas-52. Džiaugiamės, kad kartu su koordinuojančia organizacija SALTES galime Europos jaunimui pasiūlyti veiklas kultūros srityje. Erazmus + jaunimo sritį Lietuvoje kuruoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūrahttp://jtba.lt/

Kviečiame susipažinti su mūsų savanore!

Kaip apibūdintum savo gimtąjį miestą?

Mano gimtasis miestas yra Altajaus sostinė, Barnaulas. Altajus garsėja nuostabiais kalnais, erdviais kraštovaizdžiais, begaliniais miškais ir švaria gamta. Tikiu, kad Altajuje dar galima rasti daug vietų, kur nėra nei elektros, nei ryšio. Tačiau Barnaulas yra civilizuota vieta. Nors gyventojų jame tiek pat kaip ir Vilniuje, manau, kad Vilnius vis tik yra šiek tiek didesnis ir kupinas gilesnės istorijos! Barnaulas yra gana jaunas miestas, jis buvo įkurtas 1730 metais. Iš pradžių miestas augo aplink vietinę vario lydymo gamyklą, todėl jis yra labai pramoninis. Barnaulas nėra rami vieta, bet esu įsitikinusi, kad ir čia kiekvienas gali rasti, kur pailsėti po ilgos dienos - nueiti į vakarėlį, koncertą, muziejų ar tiesiog likti namuose.

Kokie tavo pirmieji įspūdžiai Lietuvoje?

Kol kas mačiau tik Vilnių, bet jau dabar galiu pasakyti, kad man šis miestas labai patinka. Manau, kad dažnas miesto svečias pilkas rūkas suteikia unikalų grožį, todėl senamiestis atrodo dar nuostabiau. Labiausiai Vilniuje mėgstu siauras akmenines gatves ir, žinoma, Užupio respubliką su savo kūrybine aplinka. Manau, kad lietuviai yra labai draugiški, malonūs ir visada pasiruošę padėti. Mano mentorius, koordinatorius ir mokytojas nuo pat pirmų projekto dieną padėjo man, viską aiškino ir atsakė į rūpimus klausimus. Man patinka ir ramus gyvenimo būdas mieste; beveik nemačiau skubančių miestiečių ar visiškai perpildytų autobusų. Atrodo, kad Vilnius yra labai meditacinė vieta, kur galima pasimėgauti senamiesčio paminklais, vaikščioti Bernardinų sode ir mėgautis ramiu gamtos grožiu.
   
Ar mėgsti žaisti?

Man patinka žaisti įvairius žaidimus. Pavyzdžiui, stalo žaidimus, galvosūkius, išmėginti lošimo aparatus ir panašiai. Nors jau seniai nebežaidžiu su klasikiniais vaikiškais žaislais, mane labai sudomino žaidimai, kuriuos galima rasti šiame muziejuje. Gruyere ("sūris") yra vienas iš mano mėgstamiausių. Man taip sunku teisingai koordinuoti rankas! Bet man patinka sudėtingi žaidimai. Ekvilibris yra dar vienas įdomus žaidimas, reikalaujantis šalto proto ir logikos. Kartais man pavyksta visai ilgai išlaikyti detales ant pakabintos plokštumos, bet aš dar treniruojuosi.

Kodėl pasirinkai Žaislų muziejų?

Pasirinkau Žaislų muziejų, nes man tai yra visiškai nauja patirtis. Aš niekada anksčiau nesu dirbusi muziejuje. Mokykloje mane labai domino istorija ir net svajoja tapti archeologe. Žaislų muziejus patraukė mane, nes buvo nurodyta, kad jis yra interaktyvus (tai retas dalykas daugeliui muziejų, kur negali paliesti eksponatų). Aš taip pat nežinojau, kokia yra žaislų istorija, nes mano artimoje aplinkoje nėra žaislų muziejų. Buvau nustebinta atradus, kad vaikai buvo tokie išradingi viduramžiais! Sunku įsivaizduoti, kad kas nors šiandien sugalvotų pasidaryti pačiūžas iš kaulų. Manau, kad galėčiau prisidėti prie tokio muziejaus idėjos. Keliaudama aš nesu mačiusi muziejų skirtų žaislų istorijai, o tai yra keista, nes vaikystė yra neatskiriama žmogaus gyvenimo dalis. Jei galėčiau pasinaudoti savo įgūdžiais fotografuojant bei filmuojant ir taip reklamuoti Vilniaus Žaislų muziejų, gali būti, kad daugiau žmonių sužinotų apie jį ir pradėtų galvoti kokia žaislų istorija buvo jų šalyje.

Kokia tavo didžiausia svajonė?

O, tai yra labai sudėtingas klausimas! Aš svajoju apie daugybę dalykų. Dabar mano didžiausia svajonė yra kurti animacinius filmus ir iškeliauti į kelionę aplink pasaulinį. Aš pamažu mokosi animacijos meno ir plečiu mano aplankytų šalių sąrašą (labai džiaugiuosi, kad dabar Lietuva yra šiame sąraše!). Kai kažkas mane įkvepia, aš labai greitai atsiveriu  naujoms idėjoms ir svajonėms. Tikiuosi, kad Lietuva įkvėps mane kažkam nuostabaus!