Prieš pat Šv. Kalėdas buvo išleista pirmoji knyga Lietuvoje apie žaislus ir žaidimus, kuriuos vaikai bei suaugusieji žaidė XIII-XVII amžiais - dr. Povilo Blaževičiaus „Seniausieji Lietuvos žaislai“.

Žaislų muziejus skelbia vis dar šventinę viktoriną, kurios laimėtojui bus įteikta ši įdomi knyga! Nuo rytojaus, sausio 2 d., iki sausio 8 d. pateiksime po vieną klausimą apie seniausius Lietuvos žaislus – iš viso 7 klausimai! Jūsų atsakymų lauksime el. paštu info@zaislumuziejus.lt, o sekmadienį bus paskelbtas laimėtojas, teisingai atsakęs į daugiausiai klausimų!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   Štai ir baigėsi sudėtingiausia ir ilgiausia pasaulio viktorina! :)
Baisiai smagu, kad aktyviai dalyvavote ir siuntėte labai išsamius atsakymus į keisčiausius mūsų klausimus.
Visus septynis klausimus teisingai atsakė šeši dalyviai: Alina, E. Lamsodytė, Vitalija Meilūnė, Simona Kaštelianovienė, Silve Rija Labins bei jungtinė komanda – Herkus su mama Rasa!
Širdingai sveikiname ir džiūgaujam, kad galim apdovanoti ne vieną iš Jūsų, o visus šešis!!!Žaiskite ir toliau domėkitės žaislų istorija! :)


--------------------------------------------------------------------------------

Septintojo klausimo teisingas atsakymas buvo šachmatai! 

SEPTINTAS VIKTORINOS KLAUSIMAS:
KOKĮ STALO ŽAIDIMĄ, PASAK RAŠYTINIŲ ŠALTINIŲ, MĖGO ŽAISTI DIDYSIS LIETUVOS KUNIGAIKŠTIS VYTAUTAS?
(2012 01 08)Jūsų atsakymų nekantriai laukiame el.paštu info@zaislumuziejus.lt (iki rydienos, o ryt - pirmadienį, skelbsime nugalėtoją ar nugalėtojus)


ŠEŠTASIS VIKTORINOS KLAUSIMAS:
ATSPĖKITE KAS ČIA? KAIP VADINASI ŠIS ŽAISLAS? (2012 01 07)
PENKTASIS VIKTORINOS KLAUSIMAS:
KURIOJE LIETUVOS PILYJE RASTA DAUGIAUSIAI XIII-XVII a. ŽAISLŲ? (2012 01 06)

KETVIRTAS VIKTORINOS KLAUSIMAS:
KLAIPĖDOJE, XVII A. DATUOJAMAME VAIKO KAPELYJE BUVO RASTA UNIKALI LĖLYTĖ. KAIP MANOTE, IŠ KOKIOS MEDŽIAGOS JI PAGAMINTA? (2012 01 05)
TREČIAS VIKTORINOS KLAUSIMAS:
KOKIAM NUO VIDURAMŽIŲ LIETUVOJE MĖGTAM ŽAIDIMUI REIKIA PO 15 SKIRTINGŲ SPALVŲ ŽAIDIMO VAIKŠTUKŲ (iš viso 30) IR DVIEJŲ LOŠIMO KAULIUKŲ? (2012 01 04)
ANTRAS VIKTORINOS KLAUSIMAS:
KAS ČIA? PATYRINĖKITE NUOTRAUKĄ IR SIŲSKITE ATSAKYMĄ.(2012 01 03) 
PIRMASIS VIKTORINOS KLAUSIMAS:
IŠ KO VIDURAMŽIAIS LIETUVOJE BUVO GAMINAMI PATYS PAPRASČIAUSI KĖGLIAI? (2012 01 02)--------------------------------------------------------------------------------------------