ŽAISLŲ MUZIEJAUS STEIGĖJO DR. POVILO BLAŽEVIČIAUS PASKAITA
„ALAVINIS KAREIVĖLIS: LITERATŪROS PERSONAŽAS IR ISTORIJOS LIUDININKAS“

Žaislų muziejaus trečiojo veiklos gimtadienio proga 2015 metų gruodžio 5 dieną, šeštadienį, 15 val. edukacijų salytėje muziejuje esantiems lankytojams bus pristatyta nauja paskaita apie vieną iš vaikystės atributų – alavinį kareivėlį.

Dr. Povilas Blaževičius yra ne tik vienas iš Žaislų muziejaus steigėjų, bet aktyvus mokslininkas, telkiantis dėmesį į žaislų, žaidimų, pramogų ir vaikystės istoriją. Mokslininkas kasmet skaito pranešimus tarptautinėse konferencijose ir pristato Lietuvos paveldą pasauliniame kontekste.

Šios paskaitos tema yra vienas iš naujausių jo tyrimų, atliktų sisteminant medžiagą apie Lietuvoje rastus kareivėlius. Ką simbolizuoja šis žaislas? Ar šiandien vaikai žaidžia su jais? Kaip kito formos ir medžiagos, kodėl literatūros kūrinys turi didelės įtakos šio žaislo atminimui?


 
 
Kviečiame dalyvauti!

Paskutinė šeštadienio ekskursija SENIAUSIEJI LIETUVOS ŽAISLAI prasideda 14:30, tad kviečiame norinčius prieš paskaitą jungtis prie šios ekskursijos. Nuo 15 val. XX a. žaidimų automatai prie edukacijų salytės bus laikinai išjungti.
Lankytojų bilietus įsigyti galima Žaislų muziejaus kasoje.