Ši edukacija yra labai svarbus pirmasis žingsnis leidžiantis į žaislų pasaulio nuotykius. Išgirsite smagių istorijų apie tai, su kuo žaidė viduramžiais pilyse ir prie pilių gyvenę vaikai, iš ko žaislus gaminosi, kodėl tokius juos darėsi ir kokių žaislų Lietuvoje pavyko rasti archeologams. Kartu žaisime ir tyrinėsime seniausius žaislus, kuriuos rekonstravome pagal archeologinius radinius. Patys galėsite įsitikinti, kad ir seniai seniai vaikai mokėjo ir galėjo žaisti, o žaidimui yra tinkami visi lengvai randami daiktai, namų apyvokos priemonės ar gamtos objektai. Edukacijos trukmė priklauso nuo grupės dydžio ir judrumo. Dažniausiai užtrunkama apie 35-45 minutes ir 30 minučių paliekame savarankiškam muziejaus ekspozicijų tyrinėjimui. Bendras apsilankymo laikas 1 val. 15 min. Edukacijos kaina dalyviui – 5 eurai.
Pasaulyje bitės dūzgė dar tuomet, kai po jį vaikštinėjo įvairiausių dydžių dinozaurai. Jie jau išnyko, bet bitės toliau sau smagiai dūzgia ir neša medų. Medų mėgsta ne tik meškos, bet ir žmonės. Tad šie daug sumaniau ėmė ieškoti būdų, kaip pasiskolinti šio seniausio pasaulyje saldumyno iš bitučių jų labai nesuerzinus. Paėmęs iš medžio drevėje apsigyvenusios bičių šeimynos korio gabalėlį su medumi, žmogus paragavo jo ir nutarė, kad reikia bitėms pagaminti medinius namukus – avilius. Tuomet bus paprasčiau iš jų medų skolintis. Tuo pačiu ir bičių pagamintu vašku pasinaudoti. Nors šiandien daug dažniau vaikai naudoja spalvotą plastiliną, tačiau šio užsiėmimo metu mes kartu lipdysimės kvapnias ir mielas figūrėles iš vaško. Ką lipdysime? Kaskart vaikai patys nusprendžia, o kartais auklėtoja pasiūlo pagal tai, kokia tema tą savaitę yra aktualiausia. Pats svarbiausias dalykas, kad vaikai prisiliečia prie natūralaus vaško, lavina smulkiąją motoriką ir fantaziją. O po užsiėmimo namo parsineša smagų prisiminimą. Užsiėmimo trukmė priklauso nuo amžiaus ir darbo greičiau, paprastai užtrunkame 30-45 minutes, 30 minučių paliekame savarankiškam muziejaus ekspozicijų tyrinėjimui. Edukacijos kaina dalyviui – 5 eurai.
Iš kirvio galima išvirti košę, o ką galima padaryti iš nedidelio kartoninio apskritimo ir medinio pagaliuko? Tas žaislas gali suktis, o sukdamasis net užburti žaidžiančiuosius. Ne tik mažiausius, bet ir pačius didžiausius! Vilkelių žaidimas žinomas dar nuo senovės Egipto laikų. Šiam žaislui ir žaidimui jau daugiau nei 4500 metų, o vis dar aktualus ir žinomas pasaulyje įvairiais pavadinimais. Beyblades ir Ninjago sukučiai yra tas pats vilkelio žaidimo principas, tik naujos medžiagos ir naujas dizainas paverčia jį nauju seno principo žaislu. Vaikams smagus būdas pasirungti, o suaugusiems – puikus būdas išlaisvinti azartišką prigimtį. Vilkelių dirbtuvių metu sužinosite, kaip iš paprasčiausių medžiagų galima pasidaryti puikų žaislą bei žaidimą, jį pasigaminsite ir iškart susirungsite. 30 minučių paliekame savarankiškam muziejaus ekspozicijų tyrinėjimui. Edukacijos kaina dalyviui – 5 eurai.
Akmens amžius buvo taip seniai, kad jo neatsimena net mūsų seneliai ir proseneliai. Tiesa, dinozaurai jau buvo išnykę, bet žemėje karaliavo tuo metu didžiausi gyvūnai – mamutai. Akmens amžius buvo ilgas istorijos periodas, per kurį žmonės išmoko labai daug dalykų ir pasigamino daug naudingų daiktų. Daugelių iš tų daiktų mes ir šiandien naudojame: adatas, kirvius, peilius ar molinius indus. Bet pats svarbiausias dalykas, kuris nutiko labai labai seniai, yra tas, kad žmonės išmoko valdyti ugnį – patys ją uždegti, kai nori arba reikia. Užsiėmimo metu patyrinėsime, kokioje aplinkoje gyveno akmens amžiaus vaikai, išbandysime ugnies uždegimo lanką, rinksime uogas ir gaudysime žuvis. Kartu ir pasikalbėsime, su kuo gi galėjo žaisti akmens amžiaus vaikai. Užsiėmimo trukmė 45-60 min., 20-30 minučių paliekame savarankiškam muziejaus ekspozicijų tyrinėjimui. Edukacijos kaina dalyviui – 5 eurai.
Vaikai mėgsta žaisti su smėliu. Iš jo stato pilis, kepa pyragus, tiesia trasas, kasa tunelius, piešia piešinius, atkasa paslėptus lobius. Archeologo profesija šiuo atžvilgiu yra kiek panaši į šį puikų žaidimą. Šios profesijos atstovų pagrindinis darbo laukas yra būtent didelė smėlio dėžė, kurioje jie stropiai ieško daiktų, kuriuos seniai seniai pametė žmonės. Iš surastų daiktų mokslininkai dėlioja praeities dėlionę, bandydami nustatyti, kuris fragmentas kam tinka, kuri detalė nuo kokio objekto nulūžo. Užsiėmimo metu dalyviai patys ieškos smėlio dėžėse paslėptų radinių, juos suradę turės pažymėti tyrimų lape ir kartu bandys nustatyti medžiagą, iš kurios pagamintas, ar tai, kam jis gali būti skirtas. Užsiėmimo trukmė 45 min., 30 minučių paliekame savarankiškam muziejaus ekspozicijų tyrinėjimui. Edukacijos kaina dalyviui – 5 eurai.
VšĮ „Žaislų muziejus“
Įstaigos kodas 302486753
Šiltadaržio g. 2, LT-01124 Vilnius
Sąskaitos numeriai:
LT257300010134123834
AB SWEDBANK
+370 604 00 449
info@zaislumuziejus.lt
Rekomenduojame registruotis. Rekomenduojama apsilankymo trukmė 1 val.
Darbo laikas:
I nedirba
II tik grupėms
III tik grupėms
IV 14:00 – 18:00
V 14:00 – 16:00
VI 11:00 – 16:00
VII nedirba